Ar vaistai nuo skausmo gali sukelti galvos skausmą?

Jei ieškote pulsuojančio galvos skausmo kaltininko, galite užsirašyti vartojamų vaistų pavadinimus. Visi vaistai turi šalutinį poveikį, o kartais galvos skausmas yra vienas iš jų.

Galvos skausmą gali sukelti įvairūs vaistai, įskaitant kontraceptines tabletes, vaistus nuo širdies ir net vaistus nuo skausmo. Tačiau jei pradeda skaudėti galvą, nenutraukite vaistų vartojimo savo nuožiūra. Visada pirmiausia pasitarkite su gydytoju, kad abu galėtumėte išsiaiškinti, koks turėtų būti kitas jūsų žingsnis. Jis gali pasiūlyti pakeisti dozę arba pereiti prie kito vaisto.

Vaistai nuo galvos skausmo

Gerai, galbūt tai nėra tai, ką tikėjotės išgirsti, bet tiesa yra ta, kad kai kurie vaistai, vartojami galvos skausmui gydyti, iš tikrųjų gali jį sukelti.

Tai vadinama grįžtamuoju galvos skausmu. Taip atsitinka, kai kelis kartus per savaitę vartojate skausmą malšinančius vaistus. Kai vaistai baigiasi, jums vėl ima skaudėti galvą, todėl imate vartoti dar daugiau vaistų. Ilgainiui galvos skausmai jus kamuoja vis dažniau ir dažniau, o skausmas dažnai būna stipresnis.

Tokia bėda gali nutikti vartojant tiek nereceptinius, tiek receptinius vaistus nuo skausmo. Keletas vaistų, galinčių sukelti grįžtamąjį galvos skausmą, pavyzdžių:

  • Aspirinas
  • Paracetamolis
  • Miego tabletės
  • Ibuprofenas
  • Naproksenas
  • Kodeinas ir receptiniai skausmą malšinantys vaistai
  • Vaistai, kurių sudėtyje yra kofeino
  • Vaistai nuo migrenos, vadinami triptanais

Geriausias būdas gydyti grįžtamąjį galvos skausmą – nebevartoti vaistų. Bendradarbiaukite su gydytoju, kad nustotumėte vartoti vaistus, galinčius sukelti galvos skausmą. Gali būti, kad galėsite nutraukti vaisto vartojimą arba reikės palaipsniui mažinti dozę.

Atminkite, kad nutraukus vaisto vartojimą, gali atsirasti nutraukimo simptomų, tokių kaip pykinimas, miego sutrikimai, viduriavimas ar stiprėjantys galvos skausmai. Gera žinia yra ta, kad nutraukus vaisto vartojimą ir išnykus grįžtamajam galvos skausmui, vaistai, kuriuos vartojate nuo galvos skausmo, gali būti veiksmingesni.

Kontraceptinės tabletės

Jie turi nevienareikšmišką patirtį, kai kalbama apie galvos skausmus. Kai kurios migrena sergančios moterys mano, kad hormoninė kontracepcija padeda juos gydyti. Kitos mano, kad kontraceptinės tabletės ir kiti hormoniniai kontracepcijos metodai, pavyzdžiui, pleistras ar makšties žiedas, sukelia migreną.

Jei jums skauda galvą ir vartojate kontraceptines tabletes, galvos skausmai gali atsirasti dėl estrogenų sumažėjimo, kuris atsiranda tomis dienomis, kai vartojate neaktyvias arba placebo tabletes. Štai kas gali padėti:

Vartokite kontraceptines tabletes, kuriose yra mažiau neaktyvių tablečių dienų, pavyzdžiui, Seasonale, Seasonique ar kt.

Vartokite tokios rūšies kontraceptines tabletes, kuriose yra mažesnis estrogenų kiekis.

Pereikite prie gimstamumo kontrolės priemonių (intrauterininio aparato).

Neaktyvių tablečių dienomis vartokite nereceptinius arba receptinius vaistus nuo galvos skausmo.

Išbandykite kontraceptines tabletes, kurių sudėtyje yra tik progestino, o ne estrogeno ir progestino derinio.

Vartokite mažą estrogenų tablečių dozę arba neaktyvių tablečių dienomis dėvėkite estrogenų pleistrą.

Nitratai

Tai tam tikros rūšies vaistas, vartojamas krūtinės skausmui, kuris pasireiškia sergant širdies ligomis, gydyti. Šis vaistas, dar žinomas kaip nitroglicerinas, plečia kraujagysles, todėl kraujas gali lengviau tekėti į širdį.

Galvos skausmas yra dažnas šalutinis nitratų poveikis. Netrukus po vaisto pavartojimo gali pasireikšti lengvas ar vidutinio stiprumo galvos skausmas, o maždaug po 3-6 valandų gali prasidėti intensyvi migrena. Taip pat gali pasireikšti pykinimas, vėmimas arba jautrumas šviesai. Galvos skausmas gali išnykti, kai Jūsų organizmas pripras prie vaisto.